Agnieszka Korfanty

Agnieszka Korfanty - absolwentka Państwowego Liceum Sztuk plastycznych im. C.K. Norwida w Lublinie. W 1992 roku uzyskała  tytuł technika-plastyka o specjalności wystawiennictwo. Tematem pracy dyplomowej były ilustracje zainspirowane poezją Charles Baudelaire „ Kwiaty zła ”. Kreacja plastyczna powstała na bazie liryk genialnego poety, posłużyła za motyw przewodni kalendarza na rok 1993.

W roku ukończenia liceum podjęła studia w Nauczycielskim Kolegium Języka Francuskiego na UMCS w Lublinie. Zajmuje się tworzeniem obrazów oraz ilustracji książkowych. Dzięki nim jest obecna w polskich publikacjach oraz w życiu Polonii w Szwecji, Norwegii i Czech. Zilustrowała książkę “Mama, won’t you play with me?” autorstwa Meg Walsh. Publikacja ta odniosła sukces oraz nagrodę przyznaną w plebiscycie Pinnacle Book Achievement w kategorii książki dziecięcej w 2010 roku.

W Polsce współpracuje z wieloma wydawnictwami, organizacjami oraz instytucjami ilustrując książki, materiały dydaktyczne, płyty CD, opracowując logotypy oraz znaki firmowe. Aga Korfanty jest jak magnes, który przyciąga do siebie ludzi PIĘKNYCH LUDZI. Tymi słowami opisał ilustratorkę oraz zdefiniował jej działania redaktor naczelny Nowej Gazety Polskiej Tadeusz Nowakowski.

publikacje w Wydawnictwie PETRUS:
"Najpiękniejsze bajki i opowiadania", których autorami są uczniowie Szkoły Podstawowej
"Krótkie bajki o wielkich sprawach" (Aldona Różanek)
"Listy do Świętych" (Alicja Mazan-Mazurkiewicz)
"Świat oczami mężczyzn/Świat oczami kobiet" (Żaklina Henzel, Paweł Piotrowski)