wydawnictwo PETRUS
Bookmark and Share
 
Krótkie bajki o wielkich sprawach
Krótkie bajki o wielkich sprawach
cena: 20.00 zł
 
 
Rodzaj publikacji:
książka
 
Liczba stron:
120
 
Oprawa:
Twarda
 
Wymiary:
168x240
 
ISBN:
978-83-7720-002-5 (wyd.1)
 
Świat jest pełen kolorowych bajek, a każda z nich opowiada o czymś innym. Każda też czegoś powinna uczyć, i to nie tylko dziecko, ale i dorosłych, którzy mu te bajki czytają. Ten zbiór bajek właśnie ma za zadanie uczyć czegoś dobrego. Daje wskazówki, odkrywa nowe szlaki bajkowego świata, wcale nie tak bardzo odległego od rzeczywistości, jakby się mogło z pozoru wydawać. Odsłania jasną stronę życia i napawa optymizmem.


RECENZJE
Książka, która zaciekawia, bawi, uczy i wychowuje
 
Czytanie dzieciom bajek daje wiele korzyści: wpływa na ich wyobraźnię, emocje, sposób myślenia; rozwija i bogaci słownictwo. Krótkie bajki o wielkich sprawach to książka, która zaciekawia, bawi, uczy i wychowuje nasze dzieci. Zawiera krótkie i długie oraz napisane wierszem bajki o świecie współczesnym, świecie abstrakcji i dawnych czasach.
 
Z radością sięgnęłam po tę pozycję, aby w ramach szkolnej akcji Cała Polska czyta dzieciom zaprezentować swoim wychowankom, uczniom klasy drugiej Szkoły Podstawowej, treść bajek. Dzieci słuchały z uwagą i zaciekawieniem. Wspólnie też rozmawialiśmy na temat tego, co usłyszały. Jak wielkim zainteresowaniem cieszyła się wśród moich uczniów ta książka, świadczą ich spontaniczne wypowiedzi:
  • Podoba mi się każda bajka z tej książki, bo każda kończy się dobrze i fajnie. Najbardziej lubię Kamień z Pulalupy. (Michał P.)
  • Ta książka bardzo mi się podoba, dlatego że z tych bajek można się wiele nauczyć. Najbardziej podoba mi się Złota lira”, Kto przechytrzy czarnoksiężnika a także Magiczny kamień z Pulalupy. (Aldonka K.)
  • Podoba mi się ta książka, bo są w niej ciekawe bajki, np. Różowe okulary lub Wielki-mały brat. (Karolinka S.)
  • W tych bajkach bohaterzy mają niezwykłe przygody. Książka jest pouczająca i ciekawa. (Wiktoria G.)
  • Podoba mi się ta książka, bo lubię takie bajki. (Mikołaj P.)
  • Lubię, gdy pani Jola czyta nam Krótkie bajki... Niektórzy bohaterowie z zachowania są podobni do nas. Mają różne problemy i kłopoty, ale zawsze z nich wychodzą. (Dawid J.)
 
Kto zna sposób myślenia dzieci dziwięcioletnich ten wie, że ich wypowiedzi są zawsze spontaniczne i szczere, a to chyba najlepsza rekomendacja książki.
mgr Jolanta Marzec (wychowawczyni w kl. IIb)
 



Inne książki tego autora:
szukaj
produktów: 0
wartość: 0
 
koszyk jest pusty
szukaj
ZALOGUJ SIĘ    zapomniałem hasła
Login (e-mail):
 
Hasło:
 
 
Jeśli nie masz jeszcze konta w naszej ksiegarni ZAREJESTRUJ SIĘ
szukaj
Jeśli chcesz otrzymywać informacje o naszej ofercie - zapisz sie na listę.
 >
szukaj
szukaj
 
cena:

75.00 zł
 
 
 
 
 
szukaj
 
1