Zmarł prof. Michał Rożek, wybitny historyk kultury i sztuki, znawca dziejów Krakowa
10 czerwca 2015 roku w godzinach porannych zmarł w swoim mieszkaniu prof. Michał Rożek. Odszedł wielki znawca dziejów Krakowa, historyk sztuki i historyk kultury. Stary zabytkami Kraków był dla niego całym życiem. Studiował go do ostatnich dni i godzin swojego życia. Członek Kolegium Wydawniczego dla serii Wielcy Ludzie Nauki i Kultury.  Odeszła wielka postać świata kultury i sztuki.

Uroczystości pogrzebowe (Msza św. i złożenie ciała do grobu) odbyły się 16 czerwca 2015 roku (we wtorek) o godz. 12.20 na Cmentarzu Rakowickim, na którym został pochowany prof. Michał Rożek w Alei Zasłużonych. Mszy św. koncelebrowanej przewodniczył ks. prof. Tomasz Jelonek i ks. infułat Jerzy Bryła.

Msza św. w intencji śp. Michała Rożka została odprawiona także w Katedrze na Wawelu w dniu pogrzebu, 16 czerwca 2015 roku (wtorek) o godz. 6.30 przez ks. bp. Jana Szkodonia oraz 28 czerwca 2015 roku (niedziela) o godz. 9.00 przy Konfesji św. Stanisława Bpa i Męcz.

Posłuchaj: wywiad z Pawłem Piotrowskim w Radio Kraków (11 czerwca 2015)
Zobacz TVP Kraków (Kronika Krakowska) 11 VI 2015, godz. 18.30 (relacja w siedemnastej minucie).

Poniżej znajdą Państwo pamiątkowe wpisy do Kroniki Wydawnictwa i książek, które znajdują się w archiwum Wydawnictwa PETRUS.

Zobacz też 50 lat twórczości pisarskiej prof. Michała Rożka

Ostatni wywiad i nagranie prof. Michała Rożka (3 czerwca 2015)