Wieczór wspomnień o bp. Albinie Małysiaku

W piątkowy wieczór, 6 czerwca 2014 r. o godz. 20.00 w krakowskiej parafii Matki Bożej z Lourdes u Księży Misjonarzy odbyła się trzecia już promocja książki Marka Mirosławskiego „Z pastorałem i humorem", poświęconej odważnemu i pełnemu pasji i humoru życiu bp. Albina Małysiaka. Publikacja ta, wydana przez Wydawnictwo PETRUS, już od roku podbija coraz to nowe rzesze czytelników. Dlatego też postanowiliśmy przybyć do parafii, w której Bohater książki posługiwał w latach 1954–1970. To właśnie tutaj zakładał duszpasterstwo akademickie, a przez ostatnich 11 lat, aż do jego wyniesienia do godności biskupiej, z wielkim zaangażowaniem i poświęceniem pełnił funkcję proboszcza parafii.

Wieczór promocyjny prowadził Łukasz Lech, a swoimi wspomnieniami o ks. biskupie Małysiaku dzielili się między innymi: ks. infułat Jerzy Bryła, obecny proboszcz parafii ks. Jacek Kuziel oraz Marek Mirosławski – autor książki „Z pastorałem i humorem".

Specjalnym gościem spotkania był ks. bp Grzegorz Ryś. Podzielił się on z zebranymi wieloma humorystycznymi opowiastkami o biskupie Albinie, których sam był świadkiem.

Zapraszamy do galerii.
Część zdjęć ukazuje się dzięki życzliwości Pana Adama Wojnara. Dziękujemy