Spotkanie z ks. Stefanem Misińcem, autorem książki ”Święty Jan Paweł II. Dojrzewanie do kapłaństwa”

Książka: Święty Jan Paweł II. Dojrzewanie do kapłaństwa wydana przez Wydawnictwo PETRUS była tematem spotkania autorskiego z ks. Stefanem Misińcem w Centrum Kultury, Sportu i Turystyki w Kalwarii Zebrzydowskiej, w piątek, 10 października 2014 roku. Przybyłych gości na spotkanie z Autorem przywitał dyrektor Centrum Edward Szumara. Udział w spotkaniu wziął także burmistrz Kalwarii Zbigniew Stradomski i miejscowy dziekan ks. Wiesław Cygan.

Spotkanie miało formę rozmowy, którą z Autorem książki "Święty Jan Paweł II. Dojrzewanie do kapłaństwa" prowadził dr Marcin Wolak, wykładowca Krakowskiej Akademii Muzycznej i organista Sanktuarium w Kalwarii Zebrzydowskiej. Prowadzący przeczytał najpierw wiersz Pielgrzym autora książki i krótko przedstawił zakres jego udziału w działalności dotyczącej kultury chrześcijańskiej w Krakowie. Pytania zarówno prowadzącego, jak i ludzi przybyłych na spotkanie, dotyczyły osób, które miały wpływ na chłopca a potem młodzieńca z Wadowic, przygotowującego się do rozpoczęcia studiów w Krakowie. Książka Święty Jan Paweł II. Dojrzewanie do kapłaństwa zawiera także wspomnienia samego Papieża, który w swoich publikacjach, pisanych pod koniec życia wracał do wspomnień i zostawił nam dużo cennego materiału, najbardziej autentycznego. Ksiądz Stefan Misiniec te wspomnienia wydobył i najważniejsze z nich związał ze wspominanymi postaciami, które oddziaływały na kilkunastoletniego Karola.

Na spotkanie przybyło kilkadziesiąt osób, z których wielu pozostało po zakończeniu spotkania na kontynuację rozmowy albo, by otrzymać dedykację autora. Spotkanie odbyło się w atmosferze zamyślenia i zaciekawienia mało znanymi faktami z życia św. Jana Pawła II. Wieczór autorski zakończył się podpisywaniem książek przez Autora.