Książka, która zaciekawia, bawi, uczy i wychowuje

 
Czytanie dzieciom bajek daje wiele korzyści: wpływa na ich wyobraźnię, emocje, sposób myślenia; rozwija i bogaci słownictwo. Krótkie bajki o wielkich sprawach to książka, która zaciekawia, bawi, uczy i wychowuje nasze dzieci. Zawiera krótkie i długie oraz napisane wierszem bajki o świecie współczesnym, świecie abstrakcji i dawnych czasach.
 
Z radością sięgnęłam po tę pozycję, aby w ramach szkolnej akcji Cała Polska czyta dzieciom zaprezentować swoim wychowankom, uczniom klasy drugiej Szkoły Podstawowej, treść bajek. Dzieci słuchały z uwagą i zaciekawieniem. Wspólnie też rozmawialiśmy na temat tego, co usłyszały. Jak wielkim zainteresowaniem cieszyła się wśród moich uczniów ta książka, świadczą ich spontaniczne wypowiedzi:
  • Podoba mi się każda bajka z tej książki, bo każda kończy się dobrze i fajnie. Najbardziej lubię Kamień z Pulalupy. (Michał P.)
  • Ta książka bardzo mi się podoba, dlatego że z tych bajek można się wiele nauczyć. Najbardziej podoba mi się Złota lira”, Kto przechytrzy czarnoksiężnika a także Magiczny kamień z Pulalupy. (Aldonka K.)
  • Podoba mi się ta książka, bo są w niej ciekawe bajki, np. Różowe okulary lub Wielki-mały brat. (Karolinka S.)
  • W tych bajkach bohaterzy mają niezwykłe przygody. Książka jest pouczająca i ciekawa. (Wiktoria G.)
  • Podoba mi się ta książka, bo lubię takie bajki. (Mikołaj P.)
  • Lubię, gdy pani Jola czyta nam Krótkie bajki... Niektórzy bohaterowie z zachowania są podobni do nas. Mają różne problemy i kłopoty, ale zawsze z nich wychodzą. (Dawid J.)
 
Kto zna sposób myślenia dzieci dziwięcioletnich ten wie, że ich wypowiedzi są zawsze spontaniczne i szczere, a to chyba najlepsza rekomendacja książki.