W świetle Ewangelii. Krótkie teksty do rozważań

Wydawnictwo:
PETRUS
Rok wydania:
2021
Liczba stron:
254
Oprawa:
miękka
Wymiary:
130x190
ISBN:
978-83-7720-630-0
Rodzaj publikacji:
książka

Data premiery:
2021-06-30

„Pragnę, by tekst zawarty na kolejnych stronach pomagał w modlitwie i stał się zaproszeniem do bardziej bezpośredniego kontaktu z Jezusem Chrystusem” – napisał Prałat Fernando Ocáriz we Wstępie do niniejszej książki. Składa się na nią 120 krótkich tekstów, które pomagają w kontemplacyjnym i otwartym na słuchanie rozważaniu Ewangelii.

 

Autor przyjmuje perspektywę osoby modlącej się „jak syn”. Synostwo Boże chrześcijanina (świadomość, że zostaliśmy nazwani dziećmi Bożymi i że rzeczywiście nimi jesteśmy) w tekstach Księdza Ocáriza jawi się jako źródło wielu poruszających i przemieniających osobę wierzącą znaczeń.

 

Na modlitwie poczucie synostwa, dalekie od bycia po tysiąckroć powtarzanym sloganem, przechodzi w impuls i obecność w naszym życiu codziennym. W ten sposób coraz bardziej utożsamiamy się z Jezusem - „Synem Ojca”.

 

Poznanie Chrystusa i zacieśnienie z Nim więzi zaowocuje bardziej autentyczną relacją z Bogiem Ojcem. Zapragniemy odpowiadać jak dzieci na powołanie do miłości wobec innych, do wolności i do radości.

 

Ksiądz Fernando Ocáriz (ur. w Paryżu w 1944 r.) został mianowany Prałatem Opus Dei przez papieża Franciszka w 2017 r. Po ukończeniu studiów na uniwersytecie w Barcelonie przeprowadził się do Rzymu, by tam studiować teologię. Fizyk, teolog, wykładowca akademicki, autor książek i specjalistycznych artykułów oraz doradca różnych watykańskich dykasterii. Podróże duszpasterskie po całym świecie pozwoliły mu dogłębnie poznać Kościół powszechny. W sposób szczególny posiada pełne nadziei spojrzenie na misję świeckich, tych milionów kobiet i mężczyzn, którzy, w okolicznościach w których żyją, podzielają zawołanie świętego Pawła „Biada mi, gdybym nie głosił Ewangelii!” (1 Kor 9, 16).