Pieśni wielkopostne i pasyjne na fortepian

Wydawnictwo:
PETRUS
Rok wydania:
2024
Liczba stron:
120
Oprawa:
miękka + spirala
Wymiary:
210x197
ISBN:
978-83-7720-758-1
Rodzaj publikacji:
książka

Data premiery:
2024-02-09

Wielki Post w kościele katolickim jest czasem pokuty i nawrócenia. To czas refleksji nad sobą, swoim życiem i podejmowania duchowych decyzji zmieniania swojego życia na lepsze. Wielki Post winien także przygotować do Świąt Wielkanocnych, podczas których brzmi w kościołach radosne Alleluja! Grę organową w czasie wielkopostnym ogranicza się raczej do akompaniowania ludziom, biorącym udział w liturgii.

Niniejszy tom jest jedną z wielu propozycji opracowania pieśni, śpiewanych i granych w tym czasie. Niniejszy tom jest jedną z propozycji harmonizacji pieśni wielkopostnych i pasyjnych. Do ich opracowania skłoniły mnie komentarze pod wieloma filmami, zamieszczanymi na moim kanale YouTube.com/@PiotrowskiPawel oraz pytania i prośby w korespondencji mailowej.

Mam świadomość, że w niniejszych propozycjach przełamuję pewne zasady utrwalone w harmonii klasycznej, niemniej autorskie opracowania otrzymują dzięki temu indywidualny koloryt, współtworzący wyjątkowy nastrój tych utworów. Jakiekolwiek zmiany lub korekty nadałyby im zupełnie inny brzmieniowo kształt.

Dziękuje za życzliwe przyjęcie opracowań Kolęd i pastorałek oraz pieśni maryjnych. Te wydania upewniły mnie o sensie opracowywania kolejnych.

 

Publikacja dofinansowana przez Urząd Miasta i Gminy Wieliczka

Miasto i Gmina Wieliczka


Ach mój Jezu
Gorzkie żale (rozmowa z Matką)
Krzyżu święty nade wszystko
Mój Mistrzu (On szedł w spiekocie)
O głowo uwieńczona
Pan Jezus grzechy nasz na krzyż ze sobą wziął
Pod krzyżem
Ty któryś gorzko na krzyżu umierał
Zbawienie przyszło przez krzyż

Zobacz również:
Paweł Piotrowski
65,00 zł
Paweł Piotrowski
65,00 zł
Paweł Piotrowski
65,00 zł