Pieśni maryjne i kolędy NA FORTEPIAN (kompl.)

Promocja - teraz oszczędzasz 32 zł. kupując dwie książki

Wydawnictwo:
PETRUS
Rok wydania:
2022/2023
Liczba stron:
170
Oprawa:
miękka ze spiralą
Wymiary:
210x197
Rodzaj publikacji:
książki (nuty, opracowania)


TERAZ MAJA PAŃSTWO OKAZJĘ KUPIĆ DWIE KSIĄŻKI opracowań (kolęd i pieśni maryjnych) W CENIE 98 zł. czyli o 32 zł. taniej w komplecie.
 
"Impulsem do opracowania tych kolęd i pieśni maryjnych były dla mnie, w dużej mierze, kierowane na moim kanale www.youtube.com/@PiotrowskiPawel prośby o przesłanie nut do pieśni i piosenek tam wykonanych. Postanowiłem więc podzielić się z Państwem tymi opracowaniami, przygotowując 70 najpopularniejszych, w moim przekonaniu, pieśni maryjnych, kolęd i pastorałek.

Mam pełną świadomość, że w niniejszych propozycjach przełamuję pewne zasady utrwalone w harmonii klasycznej, niemniej autorskie opracowania otrzymują dzięki temu indywidualny koloryt, współtworzący wyjątkowy nastrój tych utworów. Jakiekolwiek zmiany lub korekty nadałyby im zupełnie inny brzmieniowy kształt, bowiem w kolorystyce nie tyle chodzi o to „co grasz”, ale jak „to coś gra”. Jestem przekonany, że te opracowania przykują uwagę i wyzwolą estetyczne i emocjonalne przeżycia".
Od Autora

Przykładowe harmonizacje (organowe próbki niektórych rozwiązań muzycznych) poniżej. Poniższe harmonizacje Autora mogą różnić się od zamieszczonych harmonizacji autorskich, bowiem powstały przed publikacją.


Pójdźmy wszyscy do stajenki
Przybieżeli do Betlejem
Wśród nocnej ciszy
W żłobie leży
Z narodzenia Pana (organy w Centrum JP2 w Łagiewnikach)
Gdy się Chrystus rodzi (organy w Bazylice Mariackiej w Krakowie)
Tryumfy (organy w Bazylice Mariackiej w Krakowie)

Zobacz również:
Paweł Piotrowski
65,00 zł