Na tropach Jezusa z Nazaretu

Wydawnictwo:
PETRUS
Rok wydania:
2020
Liczba stron:
384 (kreda)
Oprawa:
Twarda
Wymiary:
130x190
ISBN:
978-83-7720-519-8
Rodzaj publikacji:
książka

Data premiery:
2021-04-30

 

Po dwóch tomach esejów: Na tropach Ewangelii i Na tropach pierwszych chrześcijan, nawiązujących do czytań Roku Liturgicznego przez trzy kolejne lata A, B, C, czytelnicy otrzymują tom trzeci z tej serii: Na tropach  Jezusa z Nazaretu.

 

Współpracując przez wiele lat ze Szlakami Papieskimi, jako opiekun duchowy, zauważyłem, że wędrującym tymi Szlakami potrzebna jest lektura, w której połączenie rozważań

religijnych z wypowiedziami św. Jana Pawła II, sprzyjać będzie tworzeniu atmosfery wycieczek z ks. Karolem Wojtyłą. Tak narodził się pomysł cyklu Tropów.

Od Autora

 

Ks. Stefan Misiniec święcenia kapłańskie przyjął  w 1966 roku na Wawelu, z rąk abp. Karola Wojtyły. W pracy duszpasterskiej łączył rozwiązywanie ludzkich problemów z zainteresowaniem kulturą  z różnych dziedzin i jej wpływem na człowieka.  Po wyborze Jana Pawła II, w latach 1980 – 1992, organizował w Krakowie pierwsze Tygodnie Kultury Chrześcijańskiej. W okresie stanu wojennego były one podłożem istnienia i rozwoju niezależnej od władz komunistycznych kultury, wyrastającej z chrześcijańskich inspiracji.