Akwaaba w Ghanie to znaczy witamy

Wydawnictwo:
PETRUS
Rok wydania:
2024
Liczba stron:
224
Oprawa:
Twarda
Wymiary:
130x190
ISBN:
978-83-7720-772-7
Rodzaj publikacji:
książka

Data premiery:
2024-05-31

Niedawno wydana książka ks. Jana Twardowskiego nosi tytuł Od A do Z – od Awantury do Zgody (alfabet dla każdego)… i rzeczywiście stanowi dobry prezent dla każdego: dla młodszego i starszego czytelnika. 

Parafrazując tytuł książki Księdza od Biedronek możemy Akwaaba, trzecią książkę Ks. Abpa Henryka M. Jagodzińskiego o jego pracy w dalekiej Ghanie, określić nie tyle jako refleksje „od A do Z”, ale zaproszenie do odbycia podróży „do A po Z”… do Afryki po Zbawienie!

Gdy na naszych oczach umiera Kościół w Europie, Afryka przeżywa rozkwit wiary chrześcijańskiej. Afryka dla świata staje się źródłem nadziei na duchowe odrodzenie. 

Być może już wkrótce zamiast pielgrzymek do pustych europejskich sanktuariów, zamienionych w muzea, hotele i kawiarnie, przyciągające tysiące quasi-religijnych turystów, parafie na Starym Kontynencie zaczną organizować prawdziwie religijne wyprawy: do Afryki! 

Pielgrzymki na Czarny Ląd, aby tam dotknąć tajemnicy Kościoła, doświadczyć fenomenu żywej, radosnej i bezkompromisowej wiary. 

 

ks. Stefan Radziszewski