Jerzy Trela i Paweł Piotrowski w nagraniu książki ks. Marka Starowieyskiego

23 i 24 lipca 2014 roku odbyło się nagranie książki ks. prof. Marka Starowieyskiego pt. "Bł. Stanisław Starowieyski". Książka ukazała się w serii "Wielcy Ludzie Nauki i Kultury", która otrzymała wyróżnienie FENIKS 2014, w kategorii "seria wydawnicza".

Bywały czasy, kiedy świętych ogłaszano w kilka lat po ich śmierci i w ten sposób stawali się oni świadkami działalności Boga już w swoim pokoleniu. Oddalenie dat beatyfikacji lub kanonizacji od dat śmierci oddala świętych od życia. Beatyfikacja stu ośmiu Męczenników Polskich, zamordowanych za wiarę przez Niemców w czasie II Wojny Światowej, nastąpiła wprawdzie ponad pół wieku po ich śmierci, jednak żyje jeszcze wielu ludzi, którzy ich znali. Wśród tych beatyfikowanych jest, niestety tylko, nieliczna grupa ludzi świeckich, a w niej Stanisław Starowieyski. Żyje jeszcze dwoje z jego sześciorga dzieci, bratankowie, do których należy autor książki.

Książkę czyta: Jerzy Trela Muzyka: Paweł Piotrowski

Bł. Stanisław Starowieyski (CD)
Bł. Stanisław Starowieyski (książka)

Chorał z Kantaty 147 J. S. Bacha (Choral from Cantata 147 J. S. Bacha) organy Paweł Piotrowski, śpiew: Elżbieta Ptak, Paweł Piotrowski)
Wstęp do książki (czyta Jerzy Trela)
Listy