FENIKS 2012 - dla Wydawnictwa PETRUS

21 kwietnia 2012 roku w Bazylice Serca Jezusowego w Warszawie, podczas Gali Wydawców o godz. 19.30 nastąpiło wręczenie Głównej Nagrody FENIKS 2012 w kategorii "Nauk Kościelnych" dla Wydawnictwa PETRUS, za wydanie książki ks. Marka Starowieyskiego "Tradycje Biblijne. Biblia w kulturze europejskiej". Nagrodę wręczył abp Józef Hoser oraz Prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz a spotkanie prowadziła Jolanta Fajkowska, dziennikarka TVP1.

W uzasadnieniu czytamy: Za okupione benedyktyńskim trudem opracowanie wprowadzające w krajobrazy Biblii. Bez nich  trudno wyobrazić sobie kształtowanie się europejskich i światowych dziejów. Stylistyka, obrazowanie, symboliczność języka biblijnego zyskują w tej księdze swe konfesyjne i kulturowe ugruntowanie. Widzimy, jak  cały  świat, zarówno ten przyznający się do religii, jak i pozbawiony na nią wrażliwości, syci się atmosferą i klimatem Słowa, które stało się ciałem. Dzieło ukazuje antropologiczne ramy, bez których nie sposób zrozumieć ani przeszłości, ani teraźniejszości.  Jego treść naturalnie wpisuje się w najgorętsze oczekiwania i nadzieje rozkwitającego w pełni XXI wieku.

Wręczenie nagrody zbiegło się z Jubileuszem Wydawnictwa PETRUS, które zostało założone dokładnie 21 kwietnia :). Wszystkim odwiedzającym nasze stoisko w tym roku i w minionych latach, naszym Czytelnikom i tym, którzy na jakimś etapie swojego życia korzystają z naszych książek serdecznie i bardzo dziękujemy.

Zdjęcia w galerii zamieszczono dzięki życzliwości fundacji OPOKA oraz p. Bożeny Sztajner z "Niedzieli"