zespół Prowadź mnie

Zespół „Prowadź mnie” powstał w lipcu 2021 roku w okresie głębokiej pandemii, kiedy wiele osób nie wyjechało na zaplanowane wakacje, ze względu na sytuację epidemiczną w świecie. Wtedy, w czerwcu 2021 roku w Wieliczce narodził się pomysł utworzenia dla tych osób zespołu muzycznego; zespołu, który skupi wokół siebie tych, pozostających w domach. Ze względu na dużą (100m kw.) salę nad chórem muzycznym kościoła św. Pawła w Wieliczce, takie zajęcia w grupach stały się możliwe. Uczestniczyło w nich dwadzieścioro kilkoro dzieci w wieku od 4 do 15 lat.

Po dwóch miesiącach intensywnej pracy i prób, zespół dał swój pierwszy koncert 5 września 2021 roku w kościele św. Pawła w Wieliczce a miesiąc później nagrał płytę CD z pieśniami maryjnymi pt. Prowadź mnie Matko. W nagraniu uczestniczyli: Michał Bartela, Julian Bołdak, Hania Cygan, Natalia Cygan, Dominika Czyż, Alicja Dominik, Emilka Gaik, Łucja Gałek, Marysia Karwala, Karolina Kozieł, Justyna Kuzak, Natalia Michałek, Kamila Nowak, Ania i Kasia Malawskie, Aniela, Małgosia i Weronika Pawlik, Wiktoria Pietras, Kazimierz i Wojciech Płoszajowie, Aleksandra Smoła, Natalia Staśko, Weronika Wójtowicz i Adam Zdziech.

We wrześniu 2021 roku, wraz z nowym rokiem szkolnym, zespół „otworzył się” na nowych członków, którzy z radością uczestniczyli w kolejnych próbach a statystyki, tak osób, przybywających do zespołu jak i koncertów rosły odwrotnie proporcjonalnie do topniejącej pandemii. Kolejne występy zespołu i koncerty w drugiej połowie 2021 roku (Świątniki, Dobczyce, Jasna Góra, Kraków - Kurdwanów, Kraków – Prokocim, Sanktuarium Macierzyństwa NMP w Dziekanowicach, Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej, Księżnej Wieliczki, czy Kopalnia Soli w Wieliczce), upewniały zespół o wartości słowa śpiewanego i dobrym kierunku przyjętych założeń muzycznych a także coraz większym profesjonalizmie wykonania i interpretacji łącznie z choreografią.

W grudniu 2021 roku doszło do nagrania kolejnej płyty z kolędami oraz wywiadu i prezentacji zespołu w Gościu Niedzielnym (16 stycznia), a 2022 rok zwiastował niezwykły rozkwit dzieła „Prowadź mnie”. Rozwój tej inicjatywy przeszedł najśmielsze oczekiwania wszystkich uczestników.

Początkiem lutego 2023 roku, po 18 miesiącach działalności, wydanych dwóch płytach CD, zrealizowanych trzech teledyskach, blisko 50. koncertach na czele z koncertem Moje Betlejem z udziałem członków zespołu Skaldowie, Prowadź mnie liczy ponad setkę dzieci i młodzieży w wieku od 4 do 16 lat a chętnych wciąż nie brakuje. Ze względu na rozwój, wielkie zainteresowanie i ciągłe pytania o możliwość uczestniczenia w zajęciach, od połowy lutego 2023 roku została utworzona druga grupa.

Obecnie zespół liczy prawie sto osób – dzieci i młodzieży w wieku od 4 do 16 lat z Wieliczki, Krakowa i okolic oraz 18. Instrumentalistów.

zespół Prowadź mnie
26,50 zł