Sylwia Frączek

Sylwia Frączek - w 2015 roku z wyróżnieniem ukończyła Akademię Muzyczną w Krakowie. W 2014 roku debiutowała rolą Hrabiny w spektaklu Wesele Figara na scenie Opery Krakowskiej, gdzie ponownie pojawiła się w 2015 roku w spektaklu Opera bez ograniczeń w roli tytułowej Madame Butterfly G. Pucciniego, a także Elizy z musicalu My Fair Lady F. Loewego. Występowała we Wrocławiu w roli Hanny Glawari w operetce Wesoła Wdówka F. Lehára, nastęnie rozpoczęła współpracę z Gliwickim Teatrem Muzycznym IWIA występując w spektaklach Randez-vous z operetką, a następnie Operetka wczoraj i dziś, gdzie prezentowane były arie i duety z operetek m.in. Wesoła Wdówka, Księżniczka Czardasza, Hrabina Mariza, a także musicalu My Fair Lady. W 2015 roku rozpoczęła również współpracę z Krakowską Operą Kameralną debiutując rolą Serpiny w spektaklu La serva padrona G.B. Pergolesiego, a następnie w spektaklu La festa di Carnevale.

Jest laureatką III nagrody na XV Międzynarodowym Konkursie Wokalnym im. Imricha Godina Iuventus Canti 2013 Vrable (Słowacja), III nagrody na III Ogólnopolskim Konkursie Wokalnym w Mławie, wyróżnienia na 47 Ogólnopolskim Konkursie Młodych Muzyków im. Karola Kurpińskiego VI Konkurs Pieśni i Arii we Włoszakowicach, a także finalistką II Międzynarodowego Konkursu im. Jana Kiepury w Krynicy-Zdrój i Międzynarodowego Konkursu Wokalnego im. Gulio Perottiego w Ueckermünde (Niemcy).

Swoje umiejętności wokalne doskonaliła uczestnicząc w kursach mistrzowskich i warsztatach muzycznych pod kierunkiem takich pedagogów jak Ryszard Karczykowski, Mariusz Kwiecień, Doris Cross oraz Ubaldo Fabbri. Natomiast warsztat aktorski zdobywała pod kierunkiem Błażeja Peszka, Laco Adamika, Michała Znanieckiego, Włodzimierza Nurkowskiego i Ireneusza Krosnego. W lutym 2020 roku wygrała Szanse na Sukces z piosenkami Andrzeja Zauchy. W składzie jury byli Krystyna Prońko i Janusz Szrom. W maju 2020 roku została laureatką finałowego odcinka Szansy na Sukces Opole 2020 gdzie walczyła o bilet do Opola.