Grzegorz Miśkiewicz

Grzegorz Miśkiewicz (ur. w 1969 roku), jest muzykiem, nauczycielem, historykiem i kompozytorem. W 2013 roku otrzymał tytuł doktora nauk humanistycznych na podstawie pracy: Grecki etos muzyczny i jego wpływ na kształtowanie się koncepcji śpiewu kościoła w pierwszych wiekach chrześcijaństwa, wydanej w formie książki w 2014 roku. Jest też autorem Życia i Zagłady Izraelickiej Gminy Wyznaniowej w Jordanowie – popularno-naukowej pozycji z zakresu badań nad Holokaustem.

W dziedzinie muzyki jest laureatem wielu konkursów kompozytorskich, w tym I miejsca w IV Ogólnopolskim Konkursie Kompozytorskim na Pieśń Pasyjną w Bydgoszczy za utwór Miserere mei, Deus, III nagrody na International Composers Competition Within The Musica Religiosa, Olomouc Festival, Czech Republic za Confitemini Domino, Gaudeamus Omnes in Domino i Vidi aquam. Jego utwory miały swoje światowe i europejskie premiery, m. in. w Stanach Zjednoczonych (Louisville, Nowy Jork - Carnegie Hall), Holandia (Utrecht). Regularnie pisze i wydaje utwory chóralne i fortepianowe, które cieszą się dużą popularnością wśród wykonawców na całym świecie. Jest też autorem tekstów do własnej twórczości.

Muzykę G. Miśkiewicza znajdziemy w produkcjach filmowych i serialach (m. in. Na dobre i na złe - TVP, film dokumentalny Vitch, wytwórni filmowej Marc Pingry Productions, USA).