”Krzyż kluczem zbawienia”. Czyta Jerzy Trela

13 lutego 2014 roku w Studio Firmy Fonograficznej GAMMA odbyło się nagranie "Krzyż kluczem zbawienia" autorstwa Pawła Piotrowskiego w interpretacji Jerzego Treli.

Oto co o tej refleksji nad Tajemnicą śmierci i Zmartwuchwstania we wstępie napisał Metropolita krakowski, kard. Stanisław Dziwisz:

Niniejszy zbiór rozważań, oparty na Ewangelii, jest kolejnym aktem refleksji i modlitwy nad Misterium Męki i Śmierci, Misterium Krzyża i Odkupienia człowieka. Każdy z nas przeżywa swoją własną drogę krzyżową. Żyjemy w jej perspektywie. Krzyż wpisany jest w życie człowieka, w jego szczęście i ból, nadzieję i rozpacz, wiarę i niewiarę, zwątpienie, egoizm, ale i miłość. Życie człowieka, to kolejne stacje drogi krzyżowej, to ciągłe upadki i podnoszenia się, gdyż perspektywa Ewangelii otwiera przed nami horyzonty chrześcijańskiej nadziei na zbawienie, na „bycie” z Chrystusem. Cieszę się, ze powstają rozważania, że piszą je ludzie młodzi, żyjący w świecie, ze swoimi radościami i smutkami, problemami i zmartwieniami, może zmęczeni pracą, może pełni radości z kolejnych odniesionych sukcesów. Ufam, że wspomniane rozważania przyczynią się do pogłębienia duchowości męki i śmierci naszego Zbawiciela.


wyd. I, Wydawnictwo OO. Franciszkanów, Bratni Zew
wyd. II Wydawnictwo PETRUS

Stacja I
Stacja II
Stacja III
Stacja IV
Stacja V
Stacja VI
Stacja VII
Stacja VIII
Stacja IX
Stacja X
Stacja XI
Stacja XII
Stacja XIII
Stacja XIV