wydawnictwo PETRUS
Autorzy
A    B    C    D    E    F    G    H    I    J    K    L    Ł    M    N    O    P    R    S    Ś    T    U    W    Y    Z    Ż   

ks. Antoni Sołtysik

ks. Antoni Sołtysik urodził się w 1933 roku w Stryszawie. W 1953 roku wstąpił do Wyższego Seminarium Duchownego w Krakowie. Święcenia kapłańskie przyjął 22 czerwca 1958 roku. W latach 1969 – 1975 był wikariuszem w parafii św. Mikołaja w Krakowie. W latach 1975 – 1981 jako proboszcz w parafii Kraków – Bieżanów wybudował kościół i rozpoczął organizowanie parafii w powstającym Nowym Bieżanowie. Od 1981 roku jest proboszczem parafii św. Mikołaja w Krakowie.
Jako Diecezjalny Referent Duszpasterstwa Młodzieży i koordynator pielgrzymek młodzieżowych na Światowe Dni Młodzieży inicjował nowe formy ewangelizacji (współpraca z ruchami i stowarzyszeniami katolickimi i kulturalnymi, organizacja przeglądów sztuki teatralnej, konkursów poezji religijnej i patriotycznej), które miały być sposobem na pogłębienie wiary młodych ludzi, podtrzymaniem w nich ducha patriotyzmu i przywiązania do Kościoła.

Wywiad z ks. Antonim Sołtysikiem
powrót
szukaj
produktów: 0
wartość: 0
 
koszyk jest pusty
szukaj
ZALOGUJ SIĘ    zapomniałem hasła
Login (e-mail):
 
Hasło:
 
 
Jeśli nie masz jeszcze konta w naszej ksiegarni ZAREJESTRUJ SIĘ
szukaj
Jeśli chcesz otrzymywać informacje o naszej ofercie - zapisz sie na listę.
 >
szukaj
szukaj
 
cena:

75.00 zł
 
 
 
 
 
szukaj
 
1