Przedszkolaki z Koźmic Wielkich w hołdzie Janowi Pawłowi II

Wydawnictwo PETRUS objęło swoim patronatem niezwykłą inicjatywę Pani Dyrektor Ewy Kaczor oraz nauczycieli i wychowawców Przedszkola Samorządowego w Koźmicach Wielkich (woj. małopolskie, gm. Wieliczka) Dzieci radością papieskiego serca!

Niezwykłość i wyjątkowość pomysłu polega na tym, że w szczególnym dniu kanonizacji (27 kwietnia 2014) Wielkiego Polaka Jana Pawła II, w dniu, który przechodzi nie tylko do historii Polski i świata; w dniu, który staje się nie tylko faktem historycznym, ale nade wszystko wydarzeniem o wymiarze duchowym, przedszkolaki z Koźmic Wielkich - z pomocą nauczycieli i wychowawców oraz rodziców - postanowiły uczcić to wydarzenie poprzez przygotowanie uroczystej Mszy św. 27 kwietnia 2014 o godz. 15.00 a także pieśni o św. Janie Pawle II, której tekst z muzyką powstał w środowisku przedszkolnym. Premiera utworu odbyła się podczas Mszy św. w kościele pod wzw. Trójcy Świętej w Koźmicach Wielkich (gm. Wieliczka), 27 kwietnia 2014 roku (w dniu kanonizacji), o godz. 15.00, której przewodniczył ks. proboszcz Milan Michalak.

W ramach tego przedsięwzięcia powstało też  siedem wierszy o św. Janie Pawle II, które ułożyły rodziny koźmickich przedszkolaków i zostały nagrane 28 marca 2014 roku przez jednego z najwybitniejszych aktorów polskiego kina, teatru i filmu Jerzego Trelę do muzyki Pawła Piotrowskiego. Konsultacja teologiczna wierszy: ks. prof. Tomasz Jelonek.


Do tej inicjatywy z wielkim uznaniem i szacunkiem odniósł się Metropolita Krakowski kard. Stanisław Dziwisz, długoletni Sekretarz Ojca Świętego Jana Pawła II, który napisał w swoim liście skierowanym do dyrekcji, nauczycieli i dzieci: Cieszę się z inicjatywy podjętej przez Przedszkole Samorządowe w Koźmicach (...). Dobrze się dzieje, że w atmosferze kanonizacji Jana Pawła II została podjęta inicjatywa uczczenia tego wydarzenia przez przedszkolaki, które przy wsparciu swoich wychowawców i współpracy rodziców, pragną w sposób szczególny uczcić ten dzień.
Z listem gratulacyjnym dla jedynej - jak się okazuje - takiej inicjatywy w woj. małopolskim pospieszył także Dyrektor Wydziału Kultury i Dziedzictwa Narodowego Miasta Krakowa Stanisław Dziedzic.