wydawnictwo PETRUS
Bookmark and Share
 
Kształcąca funkcja książki
Kształcąca funkcja książki
Na przykładzie publikacji Wydawnictwa PETRUS
cena: 17.90 zł
 
 
Rodzaj publikacji:
książka
 
Liczba stron:
112
 
Wymiary:
145x200
 
ISBN:
978-83-7720-037-7
 
Historia piśmiennictwa jest niezwykle ciekawa, bo dzięki niej możemy poznać rozwój kultury w ciągu wieków. To dzięki skrzętnie przepisywanym rękopisom w murach klasztornych i zakonnych możemy poznać historię Polski i świata. Gdyby nie żmudna pisarska praca ówczesnych, wiedza o przeszłości byłaby nieosiągalna i do dziś niepoznana. Książka bowiem od zawsze służyła człowiekowi jako źródło poznania własnej historii i korzeni, pisana "ku pokrzepieniu serc" wzmacniała dążenia narodowowyzwoleńcze, wydawana ku uciesze innych bawiła i kierowała człowieka w stronę jego wnętrza. Pomagała w refleksji nad sobą i skupieniu myśli na rzeczach eschatologicznych, w końcu stanowiła prawo. Bez wątpienia jednak kształciła społeczeństwo i wychowywała do wartości ponad czasowych.

Autorka książki znakomicie pokazuję kształcącą funkcje książki w ciągu wieków odnosząc ją do współczesności na przykładzie Wydawnictwa PETRUS. Dzięki niej możemy poznać nie tylko historię piśmiennictwa czy dynamikę rozwoju Wydawnictwa PETRUS, ale także poznać współczesne gusta czytelników. Jakimi kryteriami kierują się przy wyborze publikacji? Jak i gdzie najczęściej nabywają publikacje? Jakich tematów poszukują i jakie mają oczekiwania estetyczne? A to wszystko w kontekście publikacji Wydawnictwa PETRUS.

Więcej:
 


RECENZJE
Autorka omówiła bowiem na przykładzie prężnie rozwijającego się Wydawnictwa PETRUS kwestie ważne i skądinąd niezbędne w odniesieniu do formułowania strategii marketingowych. Odpowiedziała na pytania dotyczące na przykład: kryteriów jakimi kierują się klienci podczas wyboru książki, czynników determinujących to jak i gdzie najczęściej dokonują oni zakupu.

Na podstawie refleksji dotyczącej historii piśmiennictwa można wnioskować miedzy innymi na temat ewolucji kultury czy o upodobaniach, gustach, preferencjach czytelników, co czyni tę historię niezwykle zajmującą. W nurt badań w tym zakresie wpisuje się książka autorstwa Magdaleny Przetaczek pod tytułem „Kształcąca funkcja książki. Na przykładzie publikacji Wydawnictwa PETRUS”. Daje ona pogląd na kształcącą funkcję książki na przestrzeni dziejów, przy czym kluczowe zdaje się jej odniesienie do współczesności.
            Publikacja, dzięki temu, że zaprezentowane w niej zostały wyniki badań empirycznych odznaczających się rzetelnością oraz trafnością, zainteresuje nie tylko początkujących dystrybutorów, księgarzy i wydawców, ale i bibliotekarzy czy dziennikarzy. Autorka omówiła bowiem na przykładzie prężnie rozwijającego się Wydawnictwa PETRUS kwestie ważne i skądinąd niezbędne w odniesieniu do formułowania strategii marketingowych. Odpowiedziała na pytania dotyczące na przykład: kryteriów jakimi kierują się klienci podczas wyboru książki, czynników determinujących to jak i gdzie najczęściej dokonują oni zakupu, jakie tematy publikacji cieszą się największym zainteresowaniem, jakie są oczekiwania czytelników względem wydawnictwa, a także jakie są ich postulaty względem wyglądu książek.
            Egzemplifikacja, jaką posłużyła się autorka doskonale obrazuje w jaki sposób realizacja misji i wizji Wydawnictwa PETRUS uwarunkowała jego obecny sukces. Przede wszystkim pozwoliła Magdalenie Przetaczek pokazać jak ważne jest to, aby książka pełniła funkcję kształcącą i wychowawczą, rozwijała czytelników pod względem duchowym i intelektualnym. Wyniki badań bez wątpienia zainteresują osoby, które zajmują zagadnienia z zakresu piśmiennictwa. Jest to godna uwagi propozycja wydawnicza. (Konserwatyzm.pl)
Krzysztof Wróblewski
 Inne książki tego autora:
szukaj
produktów: 0
wartość: 0
 
koszyk jest pusty
szukaj
ZALOGUJ SIĘ    zapomniałem hasła
Login (e-mail):
 
Hasło:
 
 
Jeśli nie masz jeszcze konta w naszej ksiegarni ZAREJESTRUJ SIĘ
szukaj
Jeśli chcesz otrzymywać informacje o naszej ofercie - zapisz sie na listę.
 >
szukaj
szukaj
 
cena:

75.00 zł
 
 
 
 
 
szukaj
 
1