wydawnictwo PETRUS
Bookmark and Share
 
Trzy kobiety
Powieść
cena: 29.00 zł
 
 
Rodzaj publikacji:
książka
 
Oprawa:
Twarda
 
Wymiary:
130x190
 
ISBN:
978-83-7720-457-3
 
Coraz rzadziej widuję moje dziecko, ale słyszę jej nóżki, tupiące po podłodze i wiem, że nie dzieje się jej nic złego. Chciałabym móc czasem stąd wyjść, pooddychać świeżym powietrzem, ale wiem, że to niemożliwe.

Losy trzech kobiet – bohaterek powieści – spinają klamrą wydarzenia, rozgrywające się na przestrzeni 75 lat. Skrywane tajemnice rodzinne powoli zaczynają wychodzić na jaw, a przeszłość nabiera zupełnie innych barw i nie pozostaje bez wpływu na teraźniejszość. Jak poradzi sobie z tą przeszłością Anna – najmłodsza z kobiet, urzędująca burmistrz małego miasteczka? Dziesiątki lat wcześniej jego żydowscy mieszkańcy zmagali się z życiem, którego kres był już z góry przesądzony. Mimo to nielicznym udało się wyrwać ze szponów niemieckiej machiny śmierci. W jaki sposób się ratowali i jak poradzili sobie w realiach powojennego życia? Do czego byli zdolni, by po latach walki o przetrwanie zbudować podwaliny nowego życia?


Grzegorz Miśkiewicz (ur. w 1969 r.), jest muzykiem, nauczycielem, historykiem i kompozytorem. W 2013 r. otrzymał tytuł doktora nauk humanistycznych na podstawie pracy: Grecki etos muzyczny i jego wpływ na kształtowanie się koncepcji śpiewu kościoła w pierwszych wiekach chrześcijaństwa. Jest też autorem Życia i Zagłady Izraelickiej Gminy Wyznaniowej w Jordanowie popularno-naukowej pozycji z zakresu badań nad Holokaustem. W dziedzinie muzyki jest laureatem wielu konkursów kompozytorskich, w tym I miejsca w IV Ogólnopolskim Konkursie Kompozytorskim na Pieśń Pasyjną w Bydgoszczy za Miserere mei, Deus, III nagrody na International Composers Competition Within The Musica Religiosa, Olomouc Festival, Czech Republic za Confitemini Domino, Gaudeamus Omnes in Domino i Vidi aquam. Jego utwory miały swoje światowe i europejskie premiery, m. in. w Stanach Zjednoczonych (Louisville, Nowy Jork - Carnegie Hall), Holandia (Utrecht). Regularnie pisze i wydaje utwory chóralne i fortepianowe, które cieszą się dużą popularnością wśród wykonawców na całym świecie. Jest też autorem tekstów do własnej twórczości.

Muzykę G. Miśkiewicza znajdziemy w produkcjach filmowych i serialach (m. in. Na dobre i na złe - TVP, film dokumentalny Vitch, wytwórni filmowej Marc Pingry Productions, USA).
szukaj
produktów: 0
wartość: 0
 
koszyk jest pusty
szukaj
ZALOGUJ SIĘ    zapomniałem hasła
Login (e-mail):
 
Hasło:
 
 
Jeśli nie masz jeszcze konta w naszej ksiegarni ZAREJESTRUJ SIĘ
szukaj
Jeśli chcesz otrzymywać informacje o naszej ofercie - zapisz sie na listę.
 >
szukaj
szukaj
 
cena:

75.00 zł
 
 
 
 
 
szukaj
 
1