wydawnictwo PETRUS
szukaj
 
szukaj
Bezpieczne płatności internetowe PayU - Bezpieczne płatności internetowe
Telewizyjne nagranie kolędniczego zespołu ”Sine Nomine”
TV nagranie kolędnicze zespołu Sine Nomine (wybór). Materiał zgrany w całość zostanie wyemitowany w TV Trwam w okresie Świąt Bożego Narodzenia (grudzień 2017 roku). O dokładnym terminie poinformujemy P.T. Czytelników.

Nagranie kolęd i pastorałek ma na celu utrwalenie zwyczajów ziemi wielickiej i krakowskiej (choć nie brakuje w nich także wątków folkloru żywiecczyzny); obyczajów tam panujących i wspólnego kolędowania w okresie Bożego Narodzenia. Mając na uwadze kontynuowanie tradycji kolędniczych tych regionów, inicjatywa ta wpisuje się w wątek współczesnej historii naszego Narodu. Pielęgnowanie tradycji jest bowiem nie tylko ze wszechmiar wartością samą w sobie oraz dla historii Krakowa i Wieliczki jako materiał źródłowy do dalszych studiów i pogłębiania wiedzy historycznej, dotyczącej tradycji i zwyczajów, mających swoje korzenie w okresie zaborów i początkach XX wieku, ale też jako materiał dydaktyczny dla młodych pokoleń, które czerpiąc wzory z dobrych natchnień, przyczyniają się do dbałości o kulturę i tradycję tego regionu, oraz jej ciągłość.

Niechaj ta płyta DVD (a poniżej - zaprezentowanych kilka kolęd z niej), będzie inspiracją dla młodych, w trosce o podtrzymanie tradycji kolędowania. Życzymy miłych wrażeń estetycznych :)

Zespół Sine Nomine: Katarzyna Dziedzic, Agnieszka Kurowska, Małgorzata Śliwa, Paweł Piotrowski (akordeon, fisharmonia, mędrzec), Marek Turchan (konrabas, górnik kopalni soli w Wieliczce), Bogdan Ziółkowski (gitara, ustna harmonijka, krakowiak).

Realizacja nagrania: visionvideo.pl

Patronat:

 
Kolędowanie z zespołem SINE NOMINE (A wyjrzyjże do nas)
Jezusa narodzonego wszyscy witajmy
Powstań Dawidzie czem prędzej z lutnią przy żłobie
Mości gospodarzu domowy szafarzu
Dziś w stajence mały Jezus się narodził
Teraz Was żegnamy
W cudną noc grudniową (tekst Stanisław Anioł; muzyka Paweł Piotrowski)
Hej w dzień narodzenia
Powitanie
szukaj
produktów: 0
wartość: 0
 
koszyk jest pusty
szukaj
ZALOGUJ SIĘ    zapomniałem hasła
Login (e-mail):
 
Hasło:
 
 
Jeśli nie masz jeszcze konta w naszej ksiegarni ZAREJESTRUJ SIĘ
szukaj
Jeśli chcesz otrzymywać informacje o naszej ofercie - zapisz sie na listę.
 >
szukaj
szukaj
 
cena:

75.00 zł
 
 
 
 
 
szukaj
 
1