wydawnictwo PETRUS
szukaj
 
szukaj
Bezpieczne płatności internetowe PayU - Bezpieczne płatności internetowe
Autorzy
A    B    C    D    E    F    G    H    I    J    K    L    Ł    M    N    O    P    R    S    Ś    T    U    W    Y    Z    Ż   

Iwona Czaja-Chudyba

Iwona Czaja-Chudyba (dr hab. prof. UP w Krakowie) jest psychologiem i pedagogiem. Zainteresowania naukowe skupiają się na obszarach: pedagogiki przedszkolnej i wczesnoszkolnej, psychopedagogiki twórczości, pedagogiki zdolności, pedeutologii i psychologii klinicznej. Prowadzone przez Iwonę Czaję-Chudybę prace badawcze związane są z teoretyczną i praktyczną optymalizacją procesu nauczania i wychowania, z wielowymiarową diagnozą i wspieraniem zdolności oraz myślenia twórczego i krytycznego.

Jest autorką ponad 90 publikacji, w tym: 4 monografii autorskich [m.in. Myślenie krytyczne w kontekstach edukacji wczesnoszkolnej – uwarunkowania nieobecności (2013) i Jak rozwijać zdolności dziecka? (2009)], czterech współautorskich i wieloautorskich, a także dwóch programów nauczania dla edukacji wczesnoszkolnej Jak odkrywać i wspierać zdolności dzieci oraz Twórczo odkrywam świat - program rozwijania twórczego myślenia uczniów edukacji wczesnoszkolnej (współautorstwo z W. Wentem). Współuczestniczyła w 6 projektach (grantach) badawczych krajowych i zagranicznych. Zastępca redaktora naczelnego czasopisma „Pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna”, recenzent w 4 polskich, naukowych czasopismach pedagogicznych. Jest ekspertem PKA.

Obecnie zatrudniona jest na stanowisku profesora nadzwyczajnego w Uniwersytecie Pedagogicznym im. KEN w Krakowie, w Instytucie Pedagogiki Przedszkolnej i Szkolnej, pełniąc funkcję kierownika Katedry Pedagogiki Wczesnoszkolnej i zastępcy dyrektora Instytutu.Wydane publikacje:
powrót
szukaj
produktów: 0
wartość: 0
 
koszyk jest pusty
szukaj
ZALOGUJ SIĘ    zapomniałem hasła
Login (e-mail):
 
Hasło:
 
 
Jeśli nie masz jeszcze konta w naszej ksiegarni ZAREJESTRUJ SIĘ
szukaj
Jeśli chcesz otrzymywać informacje o naszej ofercie - zapisz sie na listę.
 >
szukaj
szukaj
 
cena:

75.00 zł
 
 
 
 
 
szukaj
 
1