wydawnictwo PETRUS
Bookmark and Share
 
Historia literacka Biblii
Historia literacka Biblii
cena: 45.00 zł
 
 
Rodzaj publikacji:
książka
 
Liczba stron:
216
 
Oprawa:
twarda
 
Wymiary:
145x200
 
ISBN:
978-83-61533-01-6
 
Kiedy bierzemy do rąk Pismo Święte spostrzegamy uporządkowany zbiór wielu ksiąg Starego i Nowego Testamentu w ich gotowej, ostatecznej postaci. Musimy sobie jednak uświadomić, że poszczególne księgi mają za sobą długą historię, a ostateczną postać literacką nadano im często po długim okresie tworzenia się w ramach rozwijającej się myśli religijnej Narodu Wybranego i pierwotnego Kościoła.
            W prezentowanej pozycji pragniemy w zarysie przedstawić tę historyczną drogę, na której formowały się i przekształcały księgi biblijne zanim osiągnęły ostateczną postać. Jest to droga ludzkiego wysiłku, jaki wnosi człowiek w dzieło literackie, które dzięki Bożemu natchnieniu staje się Słowem Bożym w ludzkiej szacie literackiej.
Dzieje spisywania Biblii rozpoczynają się na Synaju, gdzie powstają kamienne tablice, zawierające dziesięć słów Boga, a kończą nowotestamentalnymi pismami przełomu pierwszego i drugiego wieku po Chrystusie. Do śledzenia tej drogi dodaliśmy także krótkie wzmianki o literaturze apokryficznej, która stanowi literackie tło ksiąg natchnionych.


Więcej:Inne książki tego autora:
szukaj
produktów: 0
wartość: 0
 
koszyk jest pusty
szukaj
ZALOGUJ SIĘ    zapomniałem hasła
Login (e-mail):
 
Hasło:
 
 
Jeśli nie masz jeszcze konta w naszej ksiegarni ZAREJESTRUJ SIĘ
szukaj
Jeśli chcesz otrzymywać informacje o naszej ofercie - zapisz sie na listę.
 >
szukaj
szukaj
 
cena:

75.00 zł
 
 
 
 
 
szukaj
 
1