wydawnictwo PETRUS
szukaj
 
szukaj
Bezpieczne płatności internetowe PayU - Bezpieczne płatności internetowe
FENIKS 2012 - dla Wydawnictwa PETRUS
21 kwietnia 2012 roku w Bazylice Serca Jezusowego w Warszawie, podczas Gali Wydawców o godz. 19.30 nastąpiło wręczenie Głównej Nagrody FENIKS 2012 w kategorii "Nauk Kościelnych" dla Wydawnictwa PETRUS, za wydanie książki ks. Marka Starowieyskiego "Tradycje Biblijne. Biblia w kulturze europejskiej". Nagrodę wręczył abp Józef Hoser oraz Prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz a spotkanie prowadziła Jolanta Fajkowska, dziennikarka TVP1.

W uzasadnieniu czytamy:
Za okupione benedyktyńskim trudem opracowanie wprowadzające w krajobrazy Biblii. Bez nich  trudno wyobrazić sobie kształtowanie się europejskich i światowych dziejów. Stylistyka, obrazowanie, symboliczność języka biblijnego zyskują w tej księdze swe konfesyjne i kulturowe ugruntowanie. Widzimy, jak  cały  świat, zarówno ten przyznający się do religii, jak i pozbawiony na nią wrażliwości, syci się atmosferą i klimatem Słowa, które stało się ciałem. Dzieło ukazuje antropologiczne ramy, bez których nie sposób zrozumieć ani przeszłości, ani teraźniejszości.  Jego treść naturalnie wpisuje się w najgorętsze oczekiwania i nadzieje rozkwitającego w pełni XXI wieku.

Wręczenie nagrody zbiegło się z
Jubileuszem Wydawnictwa PETRUS, które zostało założone dokładnie 21 kwietnia :). Wszystkim odwiedzającym nasze stoisko w tym roku i w minionych latach, naszym Czytelnikom i tym, którzy na jakimś etapie swojego życia korzystają z naszych książek serdecznie i bardzo dziękujemy.

Zdjęcia w galerii zamieszczono dzięki życzliwości fundacji OPOKA oraz p. Bożeny Sztajner z "Niedzieli"
 
 
szukaj
produktów: 0
wartość: 0
 
koszyk jest pusty
szukaj
ZALOGUJ SIĘ    zapomniałem hasła
Login (e-mail):
 
Hasło:
 
 
Jeśli nie masz jeszcze konta w naszej ksiegarni ZAREJESTRUJ SIĘ
szukaj
Jeśli chcesz otrzymywać informacje o naszej ofercie - zapisz sie na listę.
 >
szukaj
szukaj
 
cena:

75.00 zł
 
 
 
 
 
szukaj
 
1