wydawnictwo PETRUS
szukaj
 
szukaj
Bezpieczne płatności internetowe PayU - Bezpieczne płatności internetowe
Autorzy
A    B    C    D    E    F    G    H    I    J    K    L    Ł    M    N    O    P    R    S    Ś    T    U    W    Y    Z    Ż   

Bożena Muchacka

Bożena Muchacka (prof. zw. dr hab.), jest pedagogiem, autorką ponad 120 publikacji w tym 12 monografii, 21 redakcji prac zbiorowych oraz około 90 artykułów polskich i zagranicznych  z zakresu pedagogiki przedszkolnej i wczesnoszkolnej oraz pedagogiki zabawy, dydaktyki i pedeutologii. Zorganizowała kilka prestiżowych konferencji naukowych o zasięgu światowym, związanych z problematyką dziecięcej zabawy oraz kilkanaście międzynarodowych konferencji naukowych, dotyczących problematyki edukacji i wychowania dziecka oraz kształcenia nauczycieli. Jest twórcą i redaktorem naczelnym czasopisma Pedagogika Przedszkolna i Wczesnoszkolna.

Podstawowym miejscem pracy od 1980 roku jest Uniwersytet Pedagogiczny im. KEN w Krakowie, gdzie pełniła funkcję dziekana Wydziału Pedagogicznego a obecnie dyrektora Instytutu Pedagogiki Przedszkolnej i Szkolnej i kierownika Katedry Pedagogiki Przedszkolnej. Trzecią kadencję pełni funkcję członka i eksperta Zespołu Nauk Społecznych i Prawnych Polskiej Komisji Akredytacyjnej, zajmując się monitorowaniem jakości kształcenia na kierunkach znajdujących się w kompetencjach Zespołu; inicjowaniem działań związanych z doskonaleniem standardów kształcenia; wspieraniem środowiskowych i uczelnianych przedsięwzięć upowszechniających wiedzę o jakości kształcenia. Jest członkiem Zespołu Edukacji Elementarnej KNP PAN w Warszawie, członkiem  Komisji Nauk Pedagogicznych PAN, OMEP, przewodniczącą Rady Programowo-Naukowej Uniwersytet Trzeciego Wieku w Chrzanowie. Społecznie pełni funkcję doradcy Rzecznika Praw Dziecka.Wydane publikacje:
powrót
szukaj
produktów: 0
wartość: 0
 
koszyk jest pusty
szukaj
ZALOGUJ SIĘ    zapomniałem hasła
Login (e-mail):
 
Hasło:
 
 
Jeśli nie masz jeszcze konta w naszej ksiegarni ZAREJESTRUJ SIĘ
szukaj
Jeśli chcesz otrzymywać informacje o naszej ofercie - zapisz sie na listę.
 >
szukaj
szukaj
 
cena:

75.00 zł
 
 
 
 
 
szukaj
 
1