wydawnictwo PETRUS
Autorzy
A    B    C    D    E    F    G    H    I    J    K    L    Ł    M    N    O    P    R    S    Ś    T    U    W    Y    Z    Ż   

Włodzimierz Fijałkowski

Włodzimierz Fijałkowski (1917- 2003), lekarz ginekolog, położnik. Członek Papieskiej Akademii „Pro Vita”, twórca polskiego modelu Szkoły Rodzenia. Studia medyczne rozpoczął w 1935 roku na Wydziale Lekarskim Uniwersytetu Warszawskiego. Był więźniem Auschwitz – Birkenau oraz innych obozów, na terenie Niemiec. Po wojnie kontynuował studia w Edynburgu. Po powrocie do kraju pracował w Klinice Położnictwa i Chorób Kobiecych w Gdańsku, gdzie uzyskał II stopień specjalizacji oraz doktorat w zakresie nauk medycznych. W 1955 roku rozpoczął pracę w Klinice Ginekologii i Położnictwa w Łodzi. Tam uzyskał habilitację na podstawie pracy pt. "Szkoła Rodzenia oparta na podstawach psychologicznych” w Akademii Medycznej, ale nie otrzymał etatu docenta. Szykanowany za odmowę dokonywania aborcji, został w 1974 roku usunięty z uczelni. W 1981 roku został przywrócony do pracy, a w 1992 roku Rada Wydziału Lekarskiego Akademii Medycznej w Łodzi nadała mu stopień profesora.

W swojej pracy naukowej zajmował się przede wszystkim rozwijaniem i wdrażaniem programu naturalnego planowania rodziny, promocją porodu naturalnego oraz biologicznymi, psychologicznymi i pedagogicznymi aspektami rozwoju dziecka w okresie prenatalnym.



powrót
szukaj
produktów: 0
wartość: 0
 
koszyk jest pusty
szukaj
ZALOGUJ SIĘ    zapomniałem hasła
Login (e-mail):
 
Hasło:
 
 
Jeśli nie masz jeszcze konta w naszej ksiegarni ZAREJESTRUJ SIĘ
szukaj
Jeśli chcesz otrzymywać informacje o naszej ofercie - zapisz sie na listę.
 >
szukaj
szukaj
 
cena:

75.00 zł
 
 
 
 
 
szukaj
 
1