Spotkanie połączone z prezentacją książki ”Strofy Solnego Miasta”

19 maja 2011 roku w Przedszkolu w Mietniowie zostały wręczone dyplomy wszystkim dzieciom, które wzięły udział w konkursie "Strofy Solnego Miasta 2011" oraz tych, których wiersze znalazły się w książce Strofy Solnego Miasta.

Skład kapituły konkursu:
bp Jan Szkodoń (przewodniczący)
dr Paweł Piotrowski (dyrektor Wydawnictwa PETRUS)
prof. Michał Rożek
ks. prof. Tomasz Jelonek
mec. Leszek Wojtasik
Magdalena Przetaczek (sekretarz)

Każde dziecko otrzymało też płytę CD ze swoim wierszem, nagranym przez Krzysztofa Globisza, uznanego aktora teatralnego i filmowego. To wielkie wydarzenia dla Mietniowa, Gminy Wieliczka i Małopolski. Pierwsza w Polsce publikacja wierszy, których autorami są przedszkolaki. Pierwsza płyta, na której znajdują się wiersze dzieci, zinterpretowane przez znakomitego aktora Krzysztofa Globisza!
Gratulacje na ręcę Dyrektora Wydawnictwa PETRUS dr. Pawła Piotrowskiego z okazji wydania tej publikacji złożyli między innymi: kard. Stanisław Dziwisz, Elżbieta Lęcznarowicz - V-ce Prezydent Miasta Krakowa, Stanisław Dziedzic - Dyrektor Wydziału Kultury i Dziedzictwa Narodowego w Krakowie, Anna Dymna, Krzysztof Globisz, Andrzej Wajda, prof. Michał Rożek, ks. prof. Tomasz Jelonek, bp Jan Szkodoń i wielu innych znakomitych ludzi kultury, sztuki i słowa.

Dziewięć wierszy wybranych przez kapitułę konkursu Wydawnictwa, po jednym z każdego przedszkoli nagrała znana i uznana aktorka Anna Dymna.
zobacz także (kliknij).

wiersze (wybór), czyta Krzysztof Globisz