Pasterka w Kopalni soli w Wieliczce z udziałem zespołu ”Sine Nomine”

Jest takie miejsce w Polsce, gdzie pasterka nie jest sprawowana o północy czy w wigilijny wieczór, lecz... we Wigilię rano. To kopalnia soli w Wieliczce, a dokładniej - kaplica świętej Kingi, leżąca 101 metrów pod ziemią.

W tym roku zespół, któremu patronuje Wydawnictwo PETRUS, miał zaszczyt uświetnić tę wyjątkową Mszę świętą swoim śpiewem.

Wykonaliśmy tradycyjne kolędy i pastorałki, wśród nich: "A wyjrzyjże do nas", "Jezusa narodzonego", "Pójdźmy wszyscy do stajenki", a także niedawno stworzoną pastorałkę "Od serca do ucha". Mszę świętą odprawił ks. dr Wojciech Olszowski - proboszcz parafii świętego Klemensa w Wieliczce. Radość kolędowania udzieliła się wszystkim wiernym biorącym udział w pasterce. Dowodem na to jest fakt, iż kolędowanie nie zakończyło się po Mszy, ale trwało także kiedy czekaliśmy na swoją kolej, aby wsiąść do windy wywożącej odwiedzających na powierzchnię ziemi. Ta radość sprawiła, że wszyscy chcieliśmy zatrzymać ją na dłużej. I to się udało!

Zespół wystąpił w składzie: Katarzyna Dziedzic, Agnieszka Kurowska, Małgorzata Śliwa, Marek Mirosławski (wokal), a na instrumentach grali i głosów swych nie żałowali: Jan Thomas (gitara), Marek Turchan (kontrabas) i Paweł Piotrowski - dyrygent zespołu (akordeon).
.

Zdjęcia zamieszczono dzięki życzliwości P. Rafała Stachurskiego. Relacja Marek Mirosławski.

Kronika Krakowska - 24 grudnia 2018, godz. 18.00 i 21.00 (na początku relacji).
Panorama (TVP2), godz. 18.00 (w 9. minucie).
Teleexpress (TVP1) - 24 grudnia 2018, godz. 17.00 (w 2. minucie).