Film na DVD ”Wspólne kolędowanie” zespołu kolędniczego ”Sine Nomine”

16 listopada 2017 roku ukaże się na DVD nagranie Zespołu SINE NOMINE pt. Wspólne kolędowanie. Poniżej prezentujemy fragment kolędowania mimo, że materiał jest jeszcze na etapie przygotowania i produkcji.

Nagranie kolęd i pastorałek ma na celu utrwalenie zwyczajów ziemi wielickiej i krakowskiej (choć nie brakuje w nich także wątków folkloru żywiecczyzny); obyczajów tam panujących i wspólnego kolędowania w okresie Bożego Narodzenia. Mając na uwadze kontynuowanie tradycji kolędniczych tych regionów, inicjatywa ta wpisuje się w wątek współczesnej historii naszego Narodu. Pielęgnowanie tradycji jest bowiem nie tylko ze wszechmiar wartością samą w sobie oraz dla historii Krakowa i Wieliczki jako materiał źródłowy do dalszych studiów i pogłębiania wiedzy historycznej, dotyczącej tradycji i zwyczajów, mających swoje korzenie w okresie zaborów i początkach XX wieku, ale też jako materiał dydaktyczny dla młodych pokoleń, które czerpiąc wzory z dobrych natchnień, przyczyniają się do dbałości o kulturę i tradycję tego regionu, oraz jej ciągłość.

Niechaj ta płyta DVD (a poniżej - zaprezentowanych kilka kolęd z niej), będzie inspiracją dla młodych, w trosce o podtrzymanie tradycji kolędowania. Życzymy miłych wrażeń estetycznych :)


Skład zespołu: Katarzyna Dziedzic, Agnieszka Kurowska, Małgorzata Śliwa, Paweł Piotrowski (akordeon, fisharmonia), Marek Turchan (kontrabas).

Mecenas Wydania: Miasto i Gmina Wieliczka